27ulica.pl

-uliczne wiadomości-

ABBA to popularny niegdyś zespół, pochodzący ze Szwecji. Jego działalność przypadała na lata 1972-82. W skład grupy wchodzili: Anni-Frid Lyngstad, Benny Andersson, Björn Ulvaeus oraz Agnetha Fältskog.

Od pierwszych liter ich imion powstał zresztą akronim „ABBA”, który posłużył za nazwę grupy. Mimo że zespół udzielał się muzycznie jedynie przez dziesięć lat powszechnie uważa się, że wniósł bardzo wiele do historii. Grupa specjalizowała się w gatunku pop, wykonując utwory, klasyfikowane do pop-rocka, europopu oraz klasycznego popu.

Współcześnie znana jest z takich utworów, jak „Waterloo” (jej pierwszy przebój), „Mamma Mia” oraz „Dancing Queen”. Bardzo ważna dla zespołu była wygrana w Konkursie Piosenki Eurowizji w 1974 roku. To tuż po nim rozpoczęła bowiem trasę koncertowym po całym świecie.

ABBA tylko raz wystąpiła w Polsce. Rozpad zespołu spowodowany był rozstaniem się obu par. Członkowie zespołu spotkali się ze sobą dopiero w 2008 roku, na premierze filmu „Mamma Mia”, w którym to ich wielki przebój został wykorzystany w ścieżce dźwiękowej.

https://showgirls.com.pl/tancerz-erotyczny/