27ulica.pl

-uliczne wiadomości-

Czy warto kupić dom pod klucz od dewelopera?

Dom pod klucz to niezwykle popularna opcja wśród wielu osób, które szukają swojego własnego mieszkania. Co tak właściwie oznacza to określenie? Mieszkanie pod klucz to mieszkanie, w którym w zasadzie od razu możemy zamieszkać – wykończone, niewymagające dodatkowych remontów czy prac renowacyjnych lub wykończeniowych. W ten sposób nie będziemy musieli ani szukać działki, ani też projektu domu czy fachowców, którzy zajmą się wybudowaniem budynku. Do tego, wszystko w naszym nowym mieszkaniu zostanie odpowiednio wykończone, a nam pozostanie się już tylko wprowadzić do nowych czterech ścian. Oczywiście należy przy tym pamiętać, że nie jest to wcale tanie rozwiązanie, ale w ten sposób zaoszczędzimy sporo czasu, tak więc można powiedzieć, że jest to bardzo wygodna opcja.

Alternatywą jest wykończenie w ramach tak zwanego stanu deweloperskiego – w takiej sytuacji możemy umówić się z deweloperem, jak bardzo mieszkanie ma zostać wykończone, natomiast aranżacja wnętrz i wykonanie większości instalacji leży w naszej gestii.

Dom pod klucz – wady i zalety

Największą zaletą tego typu rozwiązania jest przede wszystkim fakt, że nie musimy się tak w zasadzie niczym martwić – mieszkanie będzie gotowe, wykończone, a nam pozostanie się już tylko wprowadzić właśnie „na gotowe”. Jeśli więc nie mamy czasu, aby budować dom od podstaw lub też zajmować się aranżacją wnętrz konkretnych pomieszczeń to tego typu opcja jest dla nas najlepszym wyjściem. Z drugiej strony, w ten sposób nie będziemy mogli urządzić się „po swojemu”, gdyż mieszkanie zostanie wykończone przez dewelopera, a nie bezpośrednio przez nas. Dodatkowo, sporą rolę odgrywać mogą tutaj koszta, które zazwyczaj są wyższe w przypadku opcji „pod klucz” – za wygodę trzeba jednak płacić, dlatego też ta opcja nieustannie cieszy się ogromną popularnością.