27ulica.pl

-uliczne wiadomości-

Czym jest TPMS?

Coraz większa ilość dodatkowych systemów w samochodach osobowych może przytłaczać laików, którzy nie znają się na ich strukturze i funkcji, przez co nie rozumieją też w jakim celu zastosowano je w ich modelu samochodu.

Jednakże po zdobyciu większej ilości informacji, każdy użytkownik samochodu staje się zadowolony z faktu posiadania aż tylu dodatkowych funkcji, które zwiększają jego bezpieczeństwo oraz komfort prowadzenia samochodu.

Oferujemy Tobie Części renault megane w szerokim wachlarzu możliwości ofertę sklepu skoda rowery

Jedną z takich funkcji, na które bez wątpienia warto zwrócić uwagę jest system TPMS, który odpowiada za monitorowanie ciśnienia w oponach.

Istnieją dwa rodzaje systemów TPMS: bezpośredni i pośredni.

Bezpośredni system TPMS przesyła informacje do komputera pokładowego drogą radiową na podstawie pomiarów z czujników umieszczonych po wewnętrznej stronie felg kół.

Natomiast pośredni system TPMS nie potrzebuje czujników, ponieważ nie dokonuje dodatkowych pomiarów, a jedynie wylicza je z impulsów otrzymywanych od ESP i ABS.

Nie ulega wątpliwości, że system TPMS jest niezwykle pomocny i użyteczny, ponieważ umożliwia czuwanie nad odpowiednim poziomem ciśnienia w oponach bez fizycznego sprawdzania tego parametru przez kierowcę.

Profesjonalne analizatory spalin o ergonomicznych wymiarach