27ulica.pl

-uliczne wiadomości-

Jak odebrać mieszkanie od dewelopera?

Odbiór mieszkania oznacza, że jesteśmy już w zasadzie o krok od wprowadzenia się do wymarzonego domu. Do takiego odbioru należy się jednak w odpowiedni sposób przygotować – wiele oczywiście zależy od tego, jak nasze mieszkanie zostało wykończone, natomiast tak czy siak musimy sprawdzić wszystkie elementy i skontrolować, czy wszystko zostało wykonane tak, jak zostało to wcześniej ustalone.

Warto przy tym pamiętać, że jeśli mieszkanie ma jakieś wady to bardzo często są one ukryte – wszak niektóre detale bardzo ciężko jest dostrzec, a co za tym idzie dopiero po jakimś czasie może się okazać, że coś jest nie tak, jak być powinno. W związku z tym trzeba być bardzo mocno wyczulonym i zwrócić uwagę na wszystkie, nawet najdrobniejsze szczegóły.

W ten sposób unikniemy problemów i będziemy mieli pewność, że odbieramy mieszkanie takie, na jakie się umówiliśmy. Wśród najważniejszych aspektów, na jakie trzeba więc zwrócić szczególną uwagę mamy wyposażenie, instalacje, podłogi, ściany, sufity oraz poszczególne pomieszczenia i ich wymiary.

Na co zwracać największą uwagę przy odbiorze mieszkania?

Jeśli chcemy zamieszkać w wymarzonym domu to przy odbiorze mieszkania nie możemy zapomnieć nawet o najdrobniejszym szczególe. Wszystkie ustalenia zapisane wcześniej w umowie powinny zostać spełnione, dlatego też koniecznie musimy sprawdzić, czy wykonawca rzeczywiście stanął na wysokości zadania, czy też może jednak pewne aspekty nowego mieszkania nie zgadzają się z zapisami w umowie.

W związku z tym skontrolować należy każde pomieszczenie i zwracać szczególną uwagę na wymiary, stan i jakość otynkowania czy poprawność wykonania instalacji. Do tego wszystkiego przyda nam się kilka narzędzi takich jak na przykład miarka lub też poziomica, a dobrym pomysłem jest odbiór mieszkania z osobą doświadczoną i znającą się na rzeczy.

www.wystawa-galeria.pl