27ulica.pl

-uliczne wiadomości-

Kim jest deweloper

Bardzo często słyszymy o umowach deweloperskich i samych deweloperach. Wiemy, że z pewnością określenie to, ściśle wiąże się z nieruchomościami. Ale jakie ma tak naprawdę znaczenie? Kim jest i czym zajmuje się deweloper? Deweloper jest podmiotem, który zajmuje się prowadzeniem działalności deweloperskiej. Działalność ta ściśle związana jest z nieruchomościami – ich budową, lub przebudową, a następnie sprzedażą, bądź wynajęciem.

Zarówno sprzedaż, jak i wynajęcie obiektów osobom trzecim, ma przynieść deweloperowi zysk. Dlatego też deweloper musi wiedzieć, w jakie nieruchomości warto inwestować. Które nieruchomości zostaną chętnie wynajęte na biura projektowe w poznaniu wyposażone w meble do biura i które mieszkania zostaną szybko sprzedane z dużym zyskiem. Wpływ na to ma zarówno położenie obiektów, atrakcyjność cenowa, jak również stan i wyposażenie nieruchomości.

Działalność deweloperska nie wymaga szczególnych uprawnień, dlatego może wykonywać ją praktycznie każdy. Jednak nie każdy osiągnie w tej branży sukces. Deweloper powinien mieć wyobraźnię. Ponadto powinien posiadać podstawy wiedzy marketingowej i handlowej.