27ulica.pl

-uliczne wiadomości-

Modern Talking

Modern Talking to niemiecki zespół, który został założony w Berlinie w 1983 roku. Do jego najważniejszych członków zalicza się kompozytora i producenta – Dietera Bohlena oraz wokalistę – Thomasa Andersa.

Pierwszy album grupy ukazał się w 1985 roku pod nazwą „The First Album”. Muzyka, którą wykonywali, była klasyfikowana do gatunku pop, w tym do popu klasycznego oraz synth popu.

Niektóre piosenki zaliczano też do eurodance i euro disco. Ich kawałki często charakteryzowały się falsetową drugą częścią refrenu.

Obecnie Modern Talking kojarzy się z takimi przebojami, jak „You’re Me Heart, You’re My Soul”, „Cheri Cheri Lady” oraz „You Can Win If You Want”. Zespół miał długą przerwę, bo aż jedenaście lat nie koncertował, dopiero w 1998 roku wydał nowy album „Back for Good”.

Ostateczny rozpad grupy nastąpił pięć lat później w wyniku znacznego pogorszenia się stosunków między jej dwoma głównymi członkami. Po tym wydarzeniu Thomas Anders kontynuował solową karierę, natomiast Dieter Bohlen stał się jurorem niemieckiej edycji programu „Idol” oraz show „Mam Talent”.