27ulica.pl

-uliczne wiadomości-

Pierwsze talent show w Polsce

Już w latach dziewięćdziesiątych pojawił się w Polskiej Telewizji program o nazwie „Szansa na sukces”. Jego nazwa była pełnym odzwierciedleniem idei i jego sedna, który pomimo, iż skupiał się tylko i wyłącznie na ludziach posiadających talent piosenkarski, stał się kultowym programem, który, patrząc z perspektywy czasu, wypromował wielu artystów.

Ich talent zaistniał dzięki temu programowi, dzięki znakomitym interpretacjom utworów, innych co prawda artystów, ale ocenianych, jako indywidualne wykonanie, poparte wrodzonym talentem. Wydaje się właściwym, uznanie wspomnianego programu telewizyjnego, jako pierwowzoru, pojawiających się w kolejnych latach najróżniejszych „talent show”.

Przetarte szlaki i cała formuła programu została zaakceptowana przez publiczność, wpisując się tym samym już na stałe, do programu telewizyjnego. Ze względu na fakt, iż czasy się zmieniają, także i telewizja się zmienia.

Na przestrzeni ostatnich dziesięciu, może i piętnastu lat, stała się ona bardziej komercyjna i jej oferta także podążyła w tym kierunku, przyćmiewając tym samym programy takie jak „Szansa na sukces”.