Produkcja Poloneza

Zakłady produkcyjne na warszawskim Żeraniu produkowały różne marki samochodów. Jedną z nich był Polonez, który dla wielu z nas jest pojazdem kultowym. Co ciekawe, nazwa Polonez została wybrana przez czytelników Życia Warszawy, a nie inżynierów czy polityków (w okresie PRL-u potrafili oni ingerować w bardzo różne sprawy). Nad stworzeniem projektu nowego auta pracowali polscy inżynierowie wraz z włoskimi pracownikami koncernu FIAT.

Jazda w terenie - skoda octavia iii vs Skoda Yeti Serwis i skup maszyn budowlanych http://www.rol-bud.net/ regeneracja części i pomp hydraulicznych

Polonez był w dużej mierze oparty na konstrukcji Polskiego Fiata 125p. Pierwsze auto omawianej marki opuściło taśmę produkcyjną w 1978 roku i właściwie od razu stało się ono symbolem sukcesu polskiego przemysłu motoryzacyjnego. Na przestrzeni lat samochód był wielokrotnie unowocześniany, a korzystano przy tym zarówno ze sprawdzonych włoskich patentów, jak również z pomysłów naszych konstruktorów. Także koncern Citroena miał swój udział w modernizacji Poloneza.

Oczywiście, dzisiaj już nie produkuje się Polonezów, jednak nadal można je czasami spotkać na polskich drogach.

Katalizatory.pro Warszawa

Post Author: Krystyna