27ulica.pl

-uliczne wiadomości-

Samochód dla niepełnosprawnych

Odkąd samochody przestały być rarytasem przeznaczonym wyłącznie dla majętnych osób – coraz więcej osób decyduje się na ich kupno. Przemysł motoryzacyjny rozwija się w zawrotnym tempie i doskonale obserwuje tendencje na rynku.

Jakiś czas temu dostrzeżono, że do samochodu wsiada coraz więcej osób niepełnosprawnych, dla którzy jazda samochodem znacznym ułatwieniem życie – pod warunkiem, że zostaną one dostosowane do ich potrzeb. I tak coraz częściej się dzieje. Warto takżre pamiętać, że niepełnosprawni poruszają się dzieki wózkom inwalidzkim, które można naprawić w serwis wózków inwalidzkich . Coraz więcej producentów decyduje się na adaptowanie samochodów na potrzeby niepełnosprawnych. To niesamowicie duży krok.

Specjalnie wysuwane fotele, zestawy nagłaśniające, zdarzają się też windy. Blokada wózka inwalidzkiego dla kierowcy, a nawet „przeniesienie” pedałów gazu, hamulca i sprzęgła w okolice kierownicy – dla osób o niesprawnych kończynach dolnych.

Czujnik parkowania to też duże udogodnienie dla kierowcy niepełnosprawnego. Poza ułatwiającymi życie udogodnieniami, firmy wychodzą do osób niepełnosprawnych z różnymi programami partnerskimi.

Katalizatory.pro Lublin