27ulica.pl

-uliczne wiadomości-

Samochód dla niepełnosprawnych

Odkąd samochody przestały być rarytasem przeznaczonym wyłącznie dla majętnych osób – coraz więcej osób decyduje się na ich kupno. Przemysł motoryzacyjny rozwija się w zawrotnym tempie i doskonale obserwuje tendencje na rynku.

Jakiś czas temu dostrzeżono, że do samochodu wsiada coraz więcej osób niepełnosprawnych, dla którzy jazda samochodem znacznym ułatwieniem życie – pod warunkiem, że zostaną one dostosowane do ich potrzeb. I tak coraz częściej się dzieje.

Coraz więcej producentów decyduje się na adaptowanie samochodów na potrzeby niepełnosprawnych. To niesamowicie duży krok.

Specjalnie wysuwane fotele, zestawy nagłaśniające, zdarzają się też windy. Blokada wózka inwalidzkiego dla kierowcy, a nawet „przeniesienie” pedałów gazu, hamulca i sprzęgła w okolice kierownicy – dla osób o niesprawnych kończynach dolnych.

Czujnik parkowania to też duże udogodnienie dla kierowcy niepełnosprawnego. Poza ułatwiającymi życie udogodnieniami, firmy wychodzą do osób niepełnosprawnych z różnymi programami partnerskimi.

Katalizatory.pro Lublin