27ulica.pl

-uliczne wiadomości-

Sprzedaż samochodów

Żyjemy w czasach, w których posiadacze starszych modeli aut często słyszą w zakładach mechanicznych, że ich pojazdu po prostu nie opłaca się naprawiać. Zdarzyć się może również tak, że jeśli chcemy sprzedać swoje stare auto, to lepiej na tym wyjdziemy, jeśli samodzielnie je rozkręcimy, a potem przehandlujemy poszczególne części, a karoserię zezłomujemy. Jest to co najmniej dziwne.

Trudno doszukać się logiki w tym, że suma, jaką możemy uzyskać za poszczególne części jest większa, niż ta, którą uzyskalibyśmy za całe auto. Wynika to chyba częściowo z faktu, że w dzisiejszych czasach ceny używanych samochodów szybko idą w dół. Ludzie kupują auta raptem na kilka lat, żeby potem je odsprzedać i wejść w posiadanie nowszych i lepszych, które są stosunkowo tanie.

Producenci starają się więc sprzedawać jak najwięcej pojazdów i zamiast stawiać na jakość, stawiają na ilość. Zwróćmy uwagę, że w dzisiejszych czasach często możemy również usłyszeć, że naszej lodówki czy odkurzacza też nie warto jest naprawiać. Mechanizm jest tutaj chyba taki sam.