27ulica.pl

-uliczne wiadomości-

Stare samochody

W historii motoryzacji znaleźć można wiele klasycznych modeli. Oczywiście, w pewnym stopniu jest to kwestią gustu, jednak zdaje się, że jest przynajmniej kilka pojazdów docenianych jest przez zdecydowaną większość miłośników starszych aut.

Oczywiście, niemal wszystkie auta posiadające taki status nie są już produkowane. Dlatego też ich ceny na rynku wtórnym potrafią dochodzić do bardzo wysokich pułapów.

Dotyczy to również części zamiennych. Wielu posiadaczy starszych modeli aut jest zainteresowanych tym, żeby ich pojazdy zbudowane były wyłącznie z oryginalnych części.

Chodzi tutaj nawet o detale, takie jak lusterka wsteczne czy gałki od skrzyni biegów. Zdaje się, że dość ciekawym rozwiązaniem byłoby wznowienie produkcji niektórych części – tych, na które jest największe zapotrzebowanie.

Oczywiście, nie mogłyby robić tego jakiekolwiek firmy, a jedynie te, które pierwotnie wykonały dany model samochodu. Trudno powiedzieć, czy taki wariant zadowoliłby tych najbardziej radykalnych miłośników motoryzacji – czy uznaliby oni takie części za oryginalne.