27ulica.pl

-uliczne wiadomości-

Stres za kierownicą

Nierzadko się zdarza, że kursanci przychodzą na praktyczne zajęcia nauki jazdy zestresowani. Mimo, że są to ich początki za kierownicą, przejmują i denerwują się każdym niepowodzeniem.

Nie należy się tym martwić, instruktor na pewno zrozumie, gdyż jest to typowa reakcja na nową sytuację. Jeszcze większym źródłem stresu jest egzamin na prawo jazdy, który czasem działa paraliżująco.

Zatem jak opanować stres za kierownicą, aby nie odbierał komfortu i przyjemności z jazdy? Niezwykle ważne jest, aby wybrać dobrą szkołę jazdy i instruktora profesjonalistę, który spokojnie i bez nerwów Ci wszystko wytłumaczy, nawet gdy po raz kolejny nie będziesz mógł czegoś opanować i zapamiętać. Dobra atmosfera w samochodzie to podstawa i znacząco wpłynie na Twoje dobre samopoczucie.

Aby się uspokoić musisz przede wszystkim uwierzyć we własne możliwości, zobaczysz, że po kilku lekcjach będzie Ci szło już znacznie lepiej. Stres często wynika z niewiedzy, więc ucz się na własnych błędach, analizuj i pytaj, jeśli czegoś nie wiesz.

Dzień przed egzaminem, warto zrezygnować z jazdy oraz nauki. Można wtedy odpocząć, wyjść na spacer i położyć się wcześniej spać.

Dobry sen i energetyczne śniadanie to podstawa. Środki uspokajające przyjęte przed jazdą samochodem to nie jest dobry pomysł.

Jeśli stres jest tak duży, że musisz je zażyć, wybieraj te ziołowe.