27ulica.pl

-uliczne wiadomości-

Sugababes to girlsband, zajmujący się muzyką pop, pochodzący z Wielkiej Brytanii. Grupa ta została utworzona w roku 1998.

Jej utwory, zawierające w sobie połączenie brzmień popowych, R&B, dance oraz electro, wprowadziły do angielskiej muzyki powiew świeżości. Zespół wyróżniał się na tle innych dbałością o szczegóły oraz perfekcją wykonania kolejnych kawałków.

Dopracowane utwory miały nieco głębsze brzmienie niż propozycje konkurencyjnych ekip, stąd też wzięła się ich popularność. Nazwa powstała jeszcze w czasach, gdy pierwsze członkinie grupy miały po trzynaście lat.

Z początku brzmiała ona „Sugarbabies”, jednak została zmieniona na „Sugababes”, by pozbyć się nieco infantylnego brzmienia. Pierwszym i najbardziej rozchwytywanym albumem zespołu był „One Touch”, który ukazał się w 2000 roku.

Grupa oficjalnie rozpadła się około 2013 roku, jednak dużo osób uważa, że tak naprawdę historia Sugababes zakończyła się już cztery lata wcześniej, kiedy to ze składu odeszła Keisha Buchanan. Najbardziej znane są ich przeboje „Overload”, „About You Now” oraz „No Can Do”.