27ulica.pl

-uliczne wiadomości-

Zalety i wady mieszkań bezczynszowych

Szukając idealnego mieszkania dla siebie, często pomijamy mieszkania bezczynszowe. Może dlatego, że jest ich zdecydowanie mniej niż mieszkań standardowych, mieszkając w których konieczne jest zapłacenie czynszu. Z reguły mieszkania bezczynszowe znajdują się w dużych wielorodzinnych domach, lub kamienicach wybudowanych przed laty. Dlatego też z reguły są w znacznie gorszym stanie niż bloki. Nierzadko wymiany wymagają instalacje, jak również położenie nowego dachu, czy remont elewacji.

To sprawia, że mieszkania bezczynszowe nie do końca mogą być tak atrakcyjne jakby się wydawało. Decydując się na mieszkanie bezczynszowe, należy zdać sobie sprawę z jego plusów i minusów. Niezaprzeczalnym plusem będzie z pewnością brak czynszu. Jednak mimo to warto co miesiąc odkładać pewną sumę pieniędzy na nagłe naprawy, których nie wymieni nam w tym przypadku nikt ze spółdzielni. Dodatkowym plusem może być położenie takiego mieszkania, jak również dostęp do własnego ogródka.

Minusem z pewnością jest to, że wszystkie naprawy musimy organizować na własną rękę i własny koszt. Część może załatwić za nas firma np. osuszanie mieszkań po zalaniu warszawa

wtelefonie.mapy-navi.com.pl